Komunikat Biura Prasowego UW nt. akcji protestacyjnej w BUW

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

W odpowiedzi na inicjatywę warszawskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej, w ramach której członkowie Koła planują nocleg w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie z 11 na 12 października, Uniwersytet Warszawski informuje, że BUW jest przestrzenią dostępną dla użytkowników i czynną całodobowo.
Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, będą mogły skorzystać z utworzonych specjalnie stref z leżakami. Strefy te znajdować się będą w hallu katalogowym BUW (w tzw. przestrzeni cichej) oraz w pomieszczeniu na parterze budynku – tu będzie dostępna woda i drobne przekąski.
Zasady przebywania w BUW i korzystania z jej zasobów określone są w Przepisach porządkowych znajdujących się pod adresem: https://www.buw.uw.edu.pl/informacje-praktyczne/regulaminy/przepisy-porzadkowe/.
Wstęp do biblioteki mają osoby, które posiadają ważną kartę biblioteczną. Osoby zainteresowane założeniem/uzyskaniem karty bibliotecznej, mogą zarejestrować się w Punkcie zapisów znajdującym się w uliczce, po lewej stronie przy wejściu od skrzyżowania ulic Lipowej i Dobrej, który w tym dniu będzie miał wydłużone godziny pracy (będzie czynny do godz. 23.00).
Władze uczelni liczą się z głosem studentów i są otwarte na dialog i postulaty płynące ze strony środowiska studenckiego.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy, żeby potwierdzili przybycie do 11 października, godz. 15.00, wysyłając wiadomość pod adresem: media(at)uw.edu.pl.