Noc Muzeów w BUW

Uwaga! To jest wpis archiwalny.
Bieżące wydarzenia są dostępne tutaj.
15/16 maja 2021

Zwiedzanie Ogrodów BUW. Materiały do pobrania:

Audioprzewodniki:

Mapa Ogrodów BUW:

Dobra sztuka przy Dobrej, to hasło, którym Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza do spaceru po Ogrodach BUW – tropem rzeźb kosmologicznych Ryszarda Stryjeckiego oraz przemyślanej przez architektkę ogrodu – Irenę Bajerską i jego ogrodniczkę – Barbarę Siedlicką – kompozycji drzew, krzewów i traw.

 

Symbolika Gmachu i rzeźby kosmologiczne Ryszarda Stryjeckiego w Ogrodach BUW

Ryszard Stryjecki, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP, zajmuje się rzeźbą, medalierstwem i pedagogiką w zakresie rzeźby – ze szczególnym uwzględnieniem osób głuchoniewidomych. Cykl rzeźb wielkoformatowych w marmurze i granicie pod wspólnym tytułem „Szkic sytuacyjny” powstał w latach  1990–2000 i był eksponowany na wystawach w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i w warszawskiej Galerii Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Od roku 2004 prace „Szkic Sytuacyjny I”, „Szkic Sytuacyjny III” oraz „Kantata Ewolucji Wszechświatów” umiejscowione są w przestrzeni Ogrodów BUW oraz przed wejściem do gmachu od skrzyżowania ulicy Dobrej i Lipowej.

 

Spacerem po Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie podbiły serca – nie tylko studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, ale i całej Warszawy! Uważny spacer pozwala odkryć rozmaitość gatunków, które znalazły się na rabatach i dachu naszej biblioteki, tak by cieszyły wszystkie zmysły niemal przez cały rok.

 

 

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).