E-książki
Informacje i wejście do bazy można uzyskać po kliknięciu w
Oznaczenia wejść:
Wyszukiwanie e-książek - pomoc
Zakup Decyzją Czytelnika
Kolekcja 200 tys. e-książek, które decyzją czytelników mogą zostać zakupione do zbiorów BUW.
Książki przeznaczone do zakupu oznaczone są czerwonym przyciskiem . Zostaną one automatycznie kupione, jeśli będzie spełniony przynajmniej jeden z warunków:
• czytelnik pobierze całą e-książkę,
• wyświetli ją przez ponad 10 minut,
• wyświetli ponad 10 stron,
• lub wydrukuje, wyśle e-mailem lub skopiuje i wklei część strony z e-książki.
Z usługi mogą korzystać wszyscy posiadacze aktywnego konta w BUW, a studenci, doktoranci i pracownicy UW także w dostępie zdalnym.
Instrukcja Jak korzystać z usługi Zakup Decyzją Czytelnika?
BUW co miesiąc przeznacza stałą kwotę z budżetu na zakup e-książek. W przypadku wyczerpania środków, przycisk zniknie, a zakup e-książki będzie możliwy w następnym miesiącu.
Uwagi na temat usługi ZDC prosimy przesyłać na adres gromadzenie.buw@uw.edu.pl
IBUK Libra (pol.)
Kolekcja podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki, dostępnych w formie czytelni online. Nie ma możliwości pobierania książek, natomiast można odkładać je na wirtualnej półce myIBUK wraz z notatkami, zakładkami, itp. (opcja dla zalogowanych użytkowników).
Wejście do subskrybowanych przez UW zasobów Ibuk Libra możliwe jest tylko przez stronę BUW.
Biblioteka nie dysponuje indywidualnym kodem PIN.
Dane do logowania przy zdalnym dostępie to numer karty bibliotecznej / ELS / ELP oraz hasło do konta bibliotecznego i e-zbiorów.
Dostęp do większości książek wykupiony został dla 5 równoczesnych użytkowników. Dla książek, które są częściej czytane, wykupione zostały większe dostępy (dla 10 równoczesnych użytkowników).
Książki wypożyczone w czytelni online Ibuk nie sumują się z książkami papierowymi, znajdującymi się na koncie bibliotecznym.
Uwaga! W IBUK Libra pojawiła się nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa oraz nowe funkcje: cytowanie oraz tworzenie tzw. projektów z poziomu półki MyIBUK, do której Czytelnik dodaje czytane książki. Więcej informacji
Zapraszamy do obejrzenia filmów promocyjnych IBUK Libra: Film 1 , Film 2 , Film 3 , Film 4
i instruktażowych: Funkcje platformy Ibuk Libra, Półka myIbuk i praca z e-książką.
Dodatkowo w IBUK Libra - Wielki Słownik PWN OXFORD (pol.-ang., ang.-pol.)
Aby skorzystać ze Słownika PWN Oxford należy zalogować się na platformie IBUK Libra (założyć własne konta użytkownika). Instrukcja korzystania ze słownika.
Co wyróżnia elektroniczną wersję słownika?
- 1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych znaczeń, wyrazów, typowych połączeń wyrazowych, frazeologizmów i idiomów;
- terminy specjalistyczne z około 100 różnych dziedzin;
- brytyjska i amerykańska wymowa;
- trafne tłumaczenia, doprecyzowane tzw. dyrektywami wyboru (typowe podmioty, dopełnienia, wyrazy określane);
- rozróżnienie angielskich odpowiedników ze względu na zakres stosowania (brytyjska, amerykańska, australijska, kanadyjska odmiana języka;
- angielskie czasowniki złożone (tzw. phrasal verbs).
Dostęp dla równoczesnych 20 użytkowników.
Ebookpoint BIBLIO (Helion)
Multimedialna biblioteka cyfrowa, zawierająca ok. 7 tys. publikacji, głównie wydawnictw Helion i Onepress, w trzech formatach (ebooki, audiobooki, kursy video) z następujących dziedzin:
- Informatyka
- Technika i Mechanika
- Systemy Operacyjne
- Elektronika
- Grafika/Wideo/CAX
- Programowanie
- Sieci Komputerowe
- Big Data
- Machine Learning
- Urządzenia mobilne
- Web development
- Office
- Narzędzia programistyczne
- Popularnonaukowe i Akademickie
- Biznes i Ekonomia
- Języki obce
- Matematyka
Książki mogą być czytane przez 5 użytkowników jednocześnie.
Aby pobrać / wypożyczyć książkę należy założyć indywidualne konto użytkownika na platformie.
Po kliknięciu opcji „Pożycz” – książka zostanie dodana na wirtualną półkę i będzie na niej dostępna przez 14 dni. Jeżeli liczba dostępnych egzemplarzy wynosi zero, oznacza to, że wszystkie wykupione licencje zostały wykorzystane. W takim wypadku należy zaczekać, aż inni użytkownicy zwrócą kopie danej książki. Po przeczytaniu książki przed upływem 14 dni, należy kliknąć opcję „Oddaj”.
Książki wypożyczone w czytelni online Ebookpoint nie sumują się z książkami papierowymi, znajdującymi się na koncie bibliotecznym.
Opcja „Zamów w bibliotece” oznacza, że książki nie zostały zakupione przez Bibliotekę i nie ma do nich dostępu.
Academic Research Source eBooks
Wielodziedzinowa kolekcja książek elektronicznych.
Baza zawiera ponad 180 tys. książek elektronicznych.
Uwaga! Baza zastąpiła dotychczasową bazę eBook Academic Collection.
Wielodziedzinowa kolekcja książek elektronicznych.
Uwaga! Aby wejść do bazy e-książek, należy wybrać Academic Research Source eBooks z listy wszystkich dostępnych baz EBSCO!
Aby pobrać książkę należy założyć indywidualne konto użytkownika na platformie Ebsco (przycisk Zarejestruj się / Sign in widoczny w prawym górnym rogu ekranu). Wymagana jest również instalacja dodatkowego oprogramowania Adobe® Digital Editions, do którego link dostępny jest podczas pobierania książki.
Uwaga! W przypadku problemów z założeniem konta EBSCO proponujemy:
- skorzystanie z innej przeglądarki (np. Firefox),
- utworzenie konta EBSCO bezpośrednio na stronie: https://auth.ebsco.zone/user/create?ui_locales=PL. Po utworzeniu konta w ten sposób, do późniejszego logowania się należy używać adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika.
Instrukcje wyszukiwania, pobierania książki oraz korzystania z aplikacji mobilnej EBSCO znajdują się tutaj.
CUP - Książki Cambridge University Press
Książki z prawa i psychologii z wydawnictwa Cambridge University Press.
Kolekcja Law – ponad 3 tys. tytułów
Kolekcja Psychology – ponad tysiąc tytułów.
Encyclopedia of Slavic Languages and Linguistics Online
Encyclopedia of Slavic Languages and Linguistics Online zawiera obszerny przegląd języków z rodziny języków słowiańskich oraz różnych sposobów, w jakie są i były badane. W tej bazie znajduje się omówienie wszystkich ważnych aspektów rodziny języków słowiańskich od jej indoeuropejskich początków do dnia dzisiejszego, a także interakcji słowiańskiego z innymi językami.
DeGruyter
Baza wielodziedzinowa. Dostęp do ponad 300 tytułów archiwalnych czasopism z lat 2021-2022 oraz do ponad 150 tytułów czasopism OA i do ponad 2500 e-książek OA.
JSTOR Open
Książki elektroniczne w otwartym dostępie (bez konieczności logowania). Lista dostępnych tytułów znajduje się na stronie wydawcy.
ProQuest Ebook Central
W kolekcji są 92 publikacje, które można zobaczyć po kliknięciu „Search”.
Aby pobrać książkę należy założyć indywidualne konto użytkownika (przycisk „Sign in” widoczny w prawym górnym rogu ekranu).
Science Direct - książki elektroniczne (Elsevier)
Książki dostępne są na dotychczasowej platformie wydawcy ScienceDirect w zakładce Books (lista tytułów).
Aby uzyskać dostęp do tytułów pełnotekstowych należy użyć filtra All Access Types widocznego po prawej stronie ekranu i wybrać Full-text access).
Springer
Książki wydawnictwa Springer: archiwa serii książkowych, w tym 17 serii od pierwszego woluminu do rocznika 2008 oraz dalszych 9 serii z archiwami z lat 1997-2008 (patrz lista tytułów wszystkich tomów w seriach książkowych) oraz pełną kolekcję 3009 książek elektronicznych wydanych przez Springera w roku 2005. Fizyka, chemia, matematyka, nauki inżynieryjne.
VLeBooks
Na tej platformie znajduje się wielodziedzinowa kolekcja podręczników w języku angielskim, są to książki przeniesione z bazy Dawsonera oraz jeden nowy tytuł.
Uwaga! Z przyczyn technicznych w dostępie domowym nie jest aktywna funkcja Read online. Aby skorzystać z książki, należy ją pobrać/wypożyczyć. Do otwarcia pobranego pliku wymagane jest zainstalowanie programu Adobe Digital Editions.
Zobacz instrukcję Jak pobrać/wypożyczyć książkę z bazy VleBooks
Książki wypożyczone w czytelni online VLeBooks nie sumują się z książkami papierowymi, znajdującymi się na koncie bibliotecznym.
Wiley Books
Wielodziedzinowa kolekcja książek elektronicznych. Lista dostępnych tytułów w katalogu wydawcy.
W celu przeglądania książek, w zakładce Publications należy wybrać Books (po prawej stronie ekranu). Aktywny dostęp wyłącznie do publikacji oznaczonych symbolem otwartej kłódki.
Pojedyncze tytuły e-książek
- Joby Christopher: The Dutch Language in Japan (1600-1900). A Cultural and Sociolinguistic Study of Dutch as a Contact Language in Tokugawa and Meiji Japan. Series: Brill’s Studies in Language, Cognition and Culture, Volume: 24
Wejście z UW | Wejście spoza UW |